TRAN

  • ZOBACZ WYNIKI NIEZALEŻNYCH BADAŃ NAD JAKOŚCIĄ TRANÓW GAL więcej

Moc olejów roślinnych w serii FIT


Tłuszcze są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego warto wiedzieć, które z nich wybierać, aby przynosiły jak najwięcej korzyści. Skupimy się na tłuszczach roślinnych, które składają się głównie z kwasów nienasyconych. Najcenniejsze są Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe zwane NNKT, których ludzki organizm potrzebuje, ale sam ichnie wytwarza. I tu pojawia się moc olejów roślinnych pozyskiwanych z ich nasion czy pestek.

NNKT, a zwłaszcza omega-6, w tym kwasy linolowy LA i gamma-linolenowy GLA oraz omega-3, w tym kwas alfa-linolenowy ALA, są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, wpływają na pracę układu krążenia, a także, jak w przypadku kwasu GLA, sprzyjają poprawie elastyczności i wyglądu skóry oraz wzmocnieniu odporności organizmu.

Aby wspomniane tłuszcze mogły zadziałać, należy je włączyć do codziennej diety w określonych ilościach wyliczonych wg naszej wagi, wieku oraz zapotrzebowania energetycznego. To ważne, ponieważ nadmiar jakichkolwiek tłuszczów nie jest trawiony, a odkładany, co można zauważyć pod postacią nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Serduszka dla serca

Miejscem, w którym najczęściej sięgamy po oleje jest … kuchnia :) Przygotowując codzienne posiłki wybierajmy te oleje, które mają jak najwięcej właściwości zdrowotnych. GAL, jako firma hołdująca naturze, zadbała, by oleje, znajdujące się w naszej ofercie, zachowały maksymalną zawartość dobroczynnych składników i nie podlegały utlenianiu, jak oleje dostępne w butelkach. Jak to zrobiliśmy? Z sercem! Zamknęliśmy 3 gramowe porcje oleju w żelatynowych kapsułkach – serduszkach. Ich zadaniem jest utrzymać właściwości ich unikalnych składów do momentu, w którym zdecydujesz otworzyć się jedną porcję. Wystarczy ukręcić lub odciąć „końcówkę” serduszka. Dzięki temu, otrzymujesz pełnowartościowy, zdrowy i pożywny olej, gotowy do wykorzystania na kanapkę, do sałatki, czy dressingu.

W zależności od tego na co masz ochotę, stworzyliśmy serię olejów FIT, które doskonale urozmaicą potrawy. Wszystkie oferowane przez nas oleje są zimnotłoczone, co oznacza, że nie powinno się ich używać do dań na gorąco, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych oleju. Pod wpływem wysokiej temperatury i dostępu tlenu dochodzi do utleniania się wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w wyniku czego mogą powstać związki szkodliwe dla zdrowia. A jakie rośliny wykorzystaliśmy by stworzyć serię FIT?

Olej z nasion wiesiołka

Właściwości wiesiołka oraz jego działanie zewnętrzne na skórę oraz wewnętrzne na organizm są nieocenione. Znajdziesz go w dwóch produktach: Oleju z nasion wiesiołka oraz w połączeniu z czosnkiem w Maceracie czosnkowym olejem z nasion wiesiołka. Oba idealnie współgrają z sałatkami i pieczywem, a macerat nadaje charakterystycznego smaku i zapachu czosnku oraz wnosi dodatkowe działanie np. antyoksydacyjne.

http://www.gal.com.pl/produkty/oleje-do-salatek/olej-z-nasion-wiesiolka.html

http://www.gal.com.pl/produkty/oleje-do-salatek/macerat-czosnkowy-olejem-z-nasion-wiesiolka.html

Olej z pestek dyni

Składniki zawarte w pestkach dyni wspierają prawidłowe funkcjonowanie prostaty u mężczyzn, dlatego olej ten polecamy szczególnie panom. Smak i zdrowie w jednym. Doskonale sprawdzą się na pieczywie zamiast masła, do sałatek czy past.

http://www.gal.com.pl/produkty/oleje-do-salatek/olej-z-pestek-dyni-tloczony-na-zimno.html

Olej lniany

Pozyskujemy go z najszlachetniejszej odmiany lnu – złocistej. Posiada ona najwięcej wartościowych składników. Olej lniany jest podstawą diety antynowotworowej opracowanej przez dr Budwig. Opiera się ona na paście z białego sera, przypraw i oleju lnianego, który spożywany w odpowiednich proporcjach może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Polecamy go także do sałatek i pieczywa.

http://www.gal.com.pl/produkty/oleje-do-salatek/olej-lniany-do-diety-dr-budwig.html